Szanowni Państwo,

Polskie drobiarstwo od wielu lat pozostaje niekwestionowanym liderem wśród krajów Unii Europejskiej, a Polska znajduje się w czołówce światowych eksporterów i producentów mięsa drobiowego. Mimo licznych sukcesów, sektor musi obecnie mierzyć się z coraz poważniejszymi wyzwaniami zarówno na poziomie krajowym, unijnym jak i światowym.

Ostatnie miesiące przyniosły wyjątkowo trudną sytuację epizootyczną związaną z falą grypy ptaków, a także rzekomego pomoru drobiu. Skala problemu oraz jego wpływ na branżę budzi poważne obawy zarówno wśród hodowców, jak i decydentów. Coraz częściej mówi się również o możliwości wprowadzenia dodatkowych ograniczeń wobec Polski, co mogłoby mieć daleko idące konsekwencje dla eksportu i stabilności całego sektora.

Na forum Unii Europejskiej wciąż toczy się kluczowa dyskusja dotycząca konsekwencji podpisania umowy z krajami Mercosur oraz importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Procedowane są nowe regulacje, które mogą znacząco wpłynąć na sposób funkcjonowania produkcji zwierzęcej. Wdrożenie tych rozwiązań może nieść poważne konsekwencje dla całej branży drobiarskiej i sektora rolniczego oraz spożywczego.

Wobec tak dynamicznie zmieniającego się otoczenia, zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznej konferencji pt.:

„AKTUALNE WYZWANIA BRANŻY DROBIARSKIEJ”

Podczas wydarzenia, organizowanego przez Krajową Radę Drobiarstwa - Izbę Gospodarczą, wspólnie z przedstawicielami administracji publicznej, ekspertami i praktykami, będziemy rozmawiać o:

  • konsekwencjach aktualnej sytuacji epizootycznej dla bezpieczeństwa biologicznego i ciągłości produkcji,
  • potencjalnych dodatkowych ograniczeniach wobec Polski i ich wpływie na eksport mięsa drobiowego,
  • projektowanych regulacjach oraz aktualnej sytuacji na krajowym, unijnym i światowym rynku drobiu,
  • potrzebie budowania odporności wizerunkowej branży w dobie rosnącej dezinformacji,
  • europejskich i globalnych trendach ograniczania stosowania antybiotyków.

Jestem przekonany, że tegoroczna konferencja będzie okazją do rzeczowej debaty, wymiany doświadczeń oraz wspólnego wypracowania konstruktywnych rozwiązań dla przyszłości polskiego drobiarstwa.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do aktywnego udziału w Konferencji.

Dariusz Goszczyński, Prezes Zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej